Marek Cinko

sochař a lektor

Každý prostor má duši – společně vykreslíme její tvář.

Vždy mě bavila práce se dřevem, sochy jsem většinou vyráběl z radosti a hlavně v přítomnosti skvělých lidí a přátel. Ti se na finální podobě výtvoru sami podíleli. Stále častěji mi ostatní říkali, že by chtěli také svoji sochu, svůj originál.

Uvědomil jsem si že mě neuspokojuje udělat jim jen další předmět, na který se bude prášit…. měl jsem chuť, aby sami zažili ten pocit, který mám, když se na své dílo podívám. A znovu mi došlo že: Až ve chvíli, kdy jsem se do něčeho sám vložil, získalo to pro mně skutečnou hodnotu.

Proto svoje sochy dělám, pokud to jde, ze dřeva z daného místa. Společně se domluvíme na výsledné podobě sochy a já vás naučím, jak si kousek budete moci sami upravit, sami vytesat. Získá tak energii, kterou byste na pultech obchodu hledali jen stěží. Celý proces výroby je vždy živý, kreativní. Není to jen o sochách, ale také o setkávání se se skvělými lidmi a společném tvoření.

Každý prostor má duši – společně vykreslíme její tvář.

Líbí se vám sochy a chcete si svou vlastní spoluvytvořit? pište na: jelibo@sochyodmarka.cz

web

Marek Cinko narhnul pro lovemusic kolekci ocelových šperků Womanity. Myšlenka těchto šperků je, že žena v sobě ukrývá čtyři archetypy - voda, země, oheň a vzduch. Šperky mají pomáhat ženám probudit a podpořit energie všech archetypů. 

Komentáře